آرایش دائم ابرو در دکتر تاتو ایران زیر نظر بهترین متخصص

آرایش دائم ابرو

آرایش دائم ابرو یکی از ترفند های آرایش است که در چند سال اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است که می توان برای هر قسمت از صورت خود انجام دهید و دیگر نگران صرف وقت برای آرایش و یا هزینه برای خرید لوازم آرایشی را نداشته باشید.

اما اکثر خانم ها وقت آن را ندارند که هر روز ساعتی را به آرایش و زیبایی خود اختصاص دهند. آرایش دائم یکی از روش هایی است که مشکل زیبایی را برای خانم ها آسان کرده است. در این مطلب قصد داریم آرایش دائم ابرو و روش های مختلف آن را به دوستدارن زیبایی معرفی کنیم. توجه داشته باشید که هزینه آرایش دائم ابرو برای هر روش متفاوت می باشد؛ پس با انتخاب درست فقط یکبار این هزینه را پرداخت می کنید.

می توان این نوع آرایش را همان تاتو دانست با این تفاوت که در روش های مختلف، برای طبیعی شدن و قرینه سازی ابرو ها انجام می شود. در ادامه با انواع روش ها آشنا می شوید.

آرایش دائم ابرو به روش میکروپیگمنتیش

یکی از روش هایی که برای آرایش دائم ابرو انجام می شود میکروپیگمنتیش است.

میکرو پیگمنتیش، روشی است که با کمک گرفتن از ابزار و وسایل استریل و یک بار مصرف، رنگدانه های سازگار با پوست را در لایه ای از عمق پوست وارد می کنند.

تفاوت میکروپیگمنتیش با تاتو این است، که در این روش رنگدانه ها را مانند تارهای مو در جهت رویش موهای ابرو  انجام می دهند و مانند تاتو در زمینه ابرو، کادری پر رنگ و زمخت ایجاد نمی شود. در این نوع تارهای ایجاد شده طبیعی و مانند تارهای نازک ابرو و هم رنگ با آن ها می باشند.

آرایش دائم به روش هاشور

هاشور ابرو که به آن هاشور مویی نیز گفته می شود، دیگر روش آرایش ابرو است. در این روش خطوط بسیار باریک و کوچکی مانند مو در جهت رشد موها بر روی پوست کشیده می شود.  این روش فرم ابرو را طبیعی نشان می دهد. روش های مختلفی برای هاشور کردن ابرو وجود دارند که شامل: هاشور ابروی طبیعی، هاشور ابروی تیغ ماهی، هاشور ابروی خطی، هاشور ابروی کرکی، هاشور ابروی دو بعدی یا دخترانه و هاشور ابروی هایلات می شود.

آرایش به روش سایه دائمی

این روش به چند مدل انجام می شود؛ در روش سایه دائمی مدل ساده، تمام پوست قسمت ابرو مانند تاتو سنتی به طور کامل، تاتو می شود. مدل دوم شیدلینگ ابرو می باشد که در این مدل تمام پوست قسمت ابرو به صورت نقطه ای تاتو می شود، به این صورت که در قسمت هایی مانند تاج ابرو و پشت ابرو تراکم نقطه ای کمتری نسبت به دیگر قسمت های ابرو دارند. این روش ابرو ها را پر پشت و مخملی جلوه می دهد. مدل دیگر سایه دائمی، تاتو سایه طبیعی ابرو است. در این روش، در شکل و فرم ابرو تغییری ایجاد نمی شود فقط قسمت هایی از ابرو که کم پشت هستند را به صورت سایه و طبیعی کار می کنند.

آرایش به روش ترکیب سایه دائمی ابرو و هاشور ابرو

 

این روش، ترکیبی از دو روش هاشور ابرو و سایه دائمی ابرو است. در این روش قسمت های کم پشت ابرو مانند تاج ابرو و پشت یا بالای ابرو ها را به روش هاشور و قسمت های زیر و دم ابرو را به روش سایه دائمی ابرو کار می کنند. افرادی که ابرو های بی نقص و زیبا می خواهند از این روش استفاده می کنند.

آرایش دائم بر پایه‌ی علم و پزشکی است.به گونه‌‌ای که رنگدانه‌هایی سازگار با پوست را در عمق مشخصی در لایه‌های پوست شخص می‌کارند.این نوع آرایش دائم آسیب بسیار کمی به لایه‌های پوست وارد می‌کند.آرایش دائم فوایدی مانند کاهش زمان آرایش،داشتن ابروهایی متناسب با فرم صورت،اصلاح نواقص ابرو دارد.هزینه با وجود فوایدی که دارد مقرون به صرفه است.

میکروپیگمنتیشن‌

میکروپیگمنتیشن‌ روشی بر پایه‌ علم و پزشکی است.این عمل به وسیله‌ وسایل استریل و یک بار مصرف و دستگاه‌های خاصی انجام می‌شود.

این روش به وسیله‌ شخصی که به آن پیگمن‌تر گفته می‌شود،به روی ابروهای مشتری و بر اساس سلیقه و فرم صورت او انجام می‌شود.به گونه‌‌ای که رنگدانه‌هایی سازگار با پوست را در عمق مشخصی در لایه‌های پوست شخص می‌کارند.این کار باید به گونه‌ای انجام شود که کمترین آسیب را به پوست مشتری وارد کند.در آرایش دائم ابرو یکی از مهم‌ترین موارد به جز جنس مواد و مهارت پیگمن‌تر همین عمق مناسب انجام عمل کاشت است.اگر از عمق مشخص فرآیند کاشت بیش‌تر یا کم‌تر باشد،کیفیت واقعی کار حفظ نخواهد شد.هزینه آرایش دائم ابرو بستگی به موارد مورد استفاده و پیگمن‌تر دارد.

 

بسیاری از اشخاص میکروپیگمنتیشن را با تاتو اشتباه می‌گیرد.این فرآیند نسبت به تاتو طبیعی‌تر بوده و جهت موارد زیبایی در پزشکی،متعادل سازی صورت نیز انجام می‌شود.بسیاری از کسانی که تجربه داشتند،می‌گویند این کار درد و خونریزی کم‌تری نسبت به تاتو دارد.زیرا این نوع آرایش دائم آسیب بسیار کمی به لایه‌های پوست وارد می‌کند.

در حالت کلی پایه‌ی کار تاتو و میکروپیگمنتیشن یکسان است اما در آرایش دائم تارهایی شبیه به مو با رنگدانه‌های دلخواه مشتری روی ابرو با فرم متناسب با صورت شخص کشیده می‌شود.این کار بسیار طبیعی انجام شده و مانند تاتو کادر زمخت و پر رنگی ندارد.شخصی که میکروپیگمنتیشن انجام داده است می‌تواند تمام فعالیت‌های روزانه خود را بدون هیچ دردی انجام دهد.هم‌چنین کارتریج‌های استفاده شده در این روش یک بار مصرف است،لذا ایمنی و بهداشت کار بالا می‌باشد.

فواید و معایب این روش

کسانی که از مدل ابروهای خود راضی نبوده یا ابروهای کم پشتی دارند با استفاده از این روش می‌توانند ابروهای دلخواه خود را داشته باشند.

از فواید این کار کاهش زمان آرایش شما است.ممکن است بسیاری از شما برا اصلاح مدل ابروهای خود با مداد ابرو فرم دلخواه را به آن دهید،که این زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهد.این متد آرایشی این کار را از آرایش شما حذف خواهد کرد.با صرفه‌جویی در زمان هزینه آرایش دائم ابرو مقرون به صرفه به نظر می‌آید.

از فواید دیگر می‌توانیم به داشتن فرم ابرو دقیقا مناسب صورت اشاره کنیم.قبل از انجام این کار پیگمن‌تر براساس فرم صورت با اندازه‌های دقیقی ابروی مناسب صورت شما را می‌کشد.انجام این کار ساده می‌تواند روی زیبایی شما تاثیر زیادی گذارد.

اگر شخصی بر اثر بیماری خاصی ابروهای خود را از دست داده باشد،این روش را می‌تواند جایگزین ابرهای خود کند.یا با انجام این کار به طور کلی نواقصی مانند جای بخیه در ابرو یا لکه و غیره را اصلاح نماید.

اما آرایش دائم معایبی هم دارد.از این معایب می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

این کار با وجود این که درد کمتری نسبت به تاتو دارد.اما ممکن است برای کسانی که پوست حساسی دارند،کمی دردناک باشد.

میکروپیگمنتیشن یکی از متدهای جدید در آرایش است.اما مد و زیبایی دائما در حال تغییر است و روش‌های جدید جایگزین روش‌های قدیمی می‌شوند.به همین دلیل این کار هم ممکن است روزی از مد بیفتد.

در بعضی موارد ممکن است عوارضی مانند عفونت و تورم پوستی داشته باشد.البته اگر در سه روز اول آب به ابروها نخورد و ابروها را چرب نگه دارید،از این نوع عوارض جلوگیری می‌کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code