آشنایی کامل با تتو ویتیلیگو

آشنایی کامل با تتو ویتیلیگو

تتو ویتیلیگو یکی از پرکاربرد ترین و بی دردسر ترین راه های بازگرداندن اعتماد به نفس به افرادی است که در اثر عارضه پوستی برص یا پیسی دچار افسردگی و عدم اعتماد به نفس شده اند. این تکنیک علاوه بر زیبا سازی جنبه پزشکی هم دارد و بسیاری از پزشکان متخصص پوست استفاده از آن را به بیماران خود توصیه خواهند کرد.

تتو ویتیلیگو چیست؟

تاتو ویتیلیگو رایج ترین و متداول ترین نوع تاتو پزشکی می باشد که طرفداران بیشماری در میان افراد مبتلا به بیماری پیسی یا ویتیلیگو دارد. این بیماری نوعی عارضه پوستی می باشد که در آن قسمت هایی از پوست دچار لکه های سفید خواهد شد. این بیماری به علت اختلال در فعالیت ملانین های موجود در پوست ایجاد می شود. تزریق رنگدانه به لکه های برص یا پیسی به مراتب راحت تر از لکه های تیره تر پوست می باشد بنابراین استفاده از تکنیک تاتو برای برطرف کردن ویتیلیگو گزینه ایده آلی است.

تفاوت تتو ویتیلیگو با سایر تتوها چیست؟

اولین و بارزترین تفاوت تاتو ویتیلیگو با خالکوبی دیگر این است که از این روش برای پوشاندن و محو کردن عارضه پوستی برص یا پیسی مورد استفاده قرار می گیرد. دومین تفاوت این تکنیک از این جهت است که فرایند این عمل شامل تزریق رنگ دانه های هم رنگ پوست و در اصطلاح زیست سازگار به عمق مشخصی از پوست و با کمترین آسیب به آن می باشد. تفاوت عمده این تکنیک زیبایی، پزشکی در هدف از انجام آن می باشد زیرا برخلاف روش های دیگر که اغلب برای زیبایی به کار برده می شوند این متد برای متعادل سازی و طبیعی سازی تمام نقاط پوست بدن افراد صورت خواهد گرفت.

خالکوبی ویتیلیگو برای چه نقاطی از بدن مورد استفاده قرار می گیرد؟

تاتو ویتیلیگو در حقیقت تکنیکی برای برطرف کردن و همرنگ کردن نواحی سفید شده پوست بر اثر بیماری پیسی می باشد. این تکنیک در هر جایی از بدن افراد که لکه های سفید ناشی از این بیماری دیده شود قابل اجرا می باشد. لازم به ذکر است که این عارضه پوستی به دو صورت در افراد مشاهده می شود.

۱: ویتیلیگوی غیر سگمنتال

در این حالت از بیماری، لکه های سفید در دو قسمت بدن به صورت متقارن بروز خواهند کرد. برای تاتو کردن این نقاط از بدن می توان به دو صورت عمل کرد اول این که با تزریق رنگدانه به پوست سفید شده آن را تا حد زیادی به رنگ پوست طبیعی فرد نزدیک کرد و باعث پوشاندن لکه برص یا پیسی شد.

روش دوم به این صورت خواهد بود که متقارن بودن لکه ها در دو طرف بدن را با ایجاد تاتو های متقارن با طرح های متنوع و زیبا پوشش داد به طوری که طرحی که بر روی یکی از دست ها زده خواهد شد تکمیل کننده و مکمل طرحی باشد که بر روی دست دیگر زده شده است. به این صورت هم لکه های سفید پوست پوشانده خواهند شد و هم نقشی زیبا بر روی بدن به وجود خواهد آمد. این نوع عارضه به صورت هماهنگ و متقارن معمولا در نواحی از بدن به وجود می آید که شامل:

۱: پاها
۲: پشت دست ها
۳: آرنج ها
۴: زانوها
۵: بازوها
۶: دور چشم ها

۲: ویتیلیگوی سگمنتال

این نوع از بیماری اغلب در سنین پایین تر و در میان کودکان رایج تراست. تقریبا از هر ۱۰ کودک ۳ نفر از آن ها دچار این بیماری خواهند شد و نسبت به نوع اول شیوع کمتری دارد. به دلیل ایجاد این عارضه در کودکان استفاده از تکنیک تزریق رنگدانه به پوست در مرحله آخر قرار دارد.

پیشنهاد اولیه پزشکان استفاده از روش های گوناگون از جمله: دارو درمانی، استفاده از کرم های موضعی کورتیکواستروئید، نور درمانی و لیزر درمانی، جراحی، پیوند پوست و غیره می باشد. اگر عارضه با روش های ذکر شده قابل درمان نباشد و همچنین به علت پایین بودن سن بیمار برخی از راه های درمانی توصیه نشود. در این صورت از روش ها و تکنیک های تاتو برای برطرف کردن علایم این بیماری استفاده خواهد شد.

مهم ترین مزایای استفاده از تتو ویتیلیگو نسبت به راه های درمانی دیگر چیست؟

۱: استفاده از تاتو ویتیلیگوی نسبت به راه های درمانی دیگر برای پوشاندن و از بین بردن اثرات عارضه پیسی بر روی پوست نیاز به صرف وقت و هزینه کمتری دارد.

۲: استفاده از این تکنیک تا حد زیادی باعث پوشاندن لکه های سفید شده پوست خواهد شد به طوری که تشخیص آن از دیگر نقاط بدن کار آسانی نخواهد بود.

۳: با استفاده از این روش علاوه بر پوشش دادن لکه های سفید پوست می توان از طرح های متنوع و شکیل برای هر چه زیباتر شدن نقاط مختلف بدن بهره گرفت.

۴: استفاده از این روش می تواند تا حد زیادی موقعیت فردی و اجتماعی افراد را که به علت بیماری دچار لطمه شده است را به آن ها باز گرداند.

این تکنیک کاربردی و موثر یکی از زیر مجموعه ها و مشتقات عمل پیگمنتیشن می باشد.

بهترین راه حل خالکوبی ویتیلیگو چیست؟

تکنیک میکرو پیگمنتیشن بهترین و موثر ترین راه حل تاتو ویتیلیگو می باشد. در این روش ابتدا رنگ ترکیبی نزدیک به رنگ پوست طبیعی فرد آماده خواهد شد. سپس بر روی یک لکه نسبتا کوچک امتحان خواهد شد. بعد از گذشت مدت زمانی معلوم و تثبیت رنگ، در صورت مشابه بودن رنگ کار شده با رنگ پوست از همان ترکیب برای پوشاندن سایر لکه ها استفاده خواهد شد.

در صورتی که پوست نسبت به رنگدانه تزریق شده به آن مقاوم باشد و یا این که لکه ایجاد شده بر روی پوست بزرگ باشد باید چندین جلسه میکروپیگمنتیشن تکرار شود.

کلینیک دکتر تاتو با مشارکت و همکاری تعدادی از متخصصان و تاتو آرتیست های باتجربه و بهره گیری از معتبرترین و پیشرفته ترین تکنیک ها تاسیس شده است. در این مرکز تشخیص و درمان و اجرای انواع متد های روز بر روی عارضه های پوستی قابل اجرا می باشد. لذا افرادی که علاقمند به استفاده از خدمات این کلنیک می باشند می توانند به وسیله راه های ارتباطی درج شده با مشاوران ما تماس حاصل فرمایند.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

گریگ جیمز تتو

گریگ جیمز تتو آرتیست   گریگ جیمز یکی از تاتو آرتیست های معروف و محبوب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Buttonتماس با دکتر تاتو