انجام تتو پزشکی

انجام تتو پزشکی

انجام تتو پزشکی یکی از انواع تاتوهای رایج در بین افراد است. اغلب اشخاص تا مجبور نباشند ازاین مدل تاتو استفاده نخواهند کرد. زیرا این تاتوها برای پوشاندن جای زخم ها و ناهنجاری های پوستی استفاده خواهند شد. در بسیاری از بیماری ها و عارضه های پوستی که درمان آن ها غیر ممکن است از این روش بهره می گیرند. به کار گیری این نوع تاتو تا حد زیادی اعتماد به نفس از دست رفته شخص را باز خواهد گرداند.

تتو پزشکی در چند مرحله انجام خواهد شد؟

پروسه تاتو پزشکی در سه مرحله قابل اجرا است:

۱: مشخص کردن جای تاتو پزشکی: در اولین مرحله از این فرایند باید جای تاتو مطابق با نوع عارضه ایجاد شده، نوع نیاز و همچنین خواسته شخص مشخص شود.

۲: انتخاب نوع و طرح تاتو پزشکی: در این مرحله پزشک متخصص یا تاتو آرتیست بر اساس سلیقه فرد و نوع عارضه یک مدل طرح را انتخاب خواهد کرد.

۳: انجام فرایند تاتو پزشکی: در این مرحله که مرحله نهایی تاتو است. بر اساس تصمیمات گرفته شده در دو مرحله قبل، عمل تاتو زدن بر روی بدن شخص آغاز خواهد شد.

نکته مهم در انجام تتو پزشکی

طی انجام تاتو پزشکی بعد انتخاب تاتو آرتیست نوبت به انتخاب طرح تاتو و مشخص کردن ناحیه ای که قرار است تاتو بر روی آن انجام شود می رسد. بعد از طی این مراحل باید از تاتو کار خود بخواهید که برآوردی از مدت زمان انجام تاتو را به شما بدهد. زیرا مدت زمان انجام این کار به نوع تاتو و محلی که قرار است بر روی آن کار شود بستگی دارد. برخی از نواحی بدن به علت وجود عصب های حساس کار تاتو بر روی آن با درد زیاد همراه خواهد بود. که ممکن است در آستانه تحمل شما نباشد.

مراقبت های لازم بعد از انجام عمل تتو پزشکی

تاتو پزشکی و کلا هر تاتوای دیگر یک زخم باز ایجاد شده می باشد که مراقبت نکردن از این زخم باعث بروز عفونت و چرکی شدن جای تاتو می شود. برای مواظبت از این نوع تاتو ها باید مواردی مهم و اساسی را رعایت کرد. این موارد شامل:

۱: بعد از انجام مراحل باید بانداژ و پانسمان تا یک ساعت بر روی تاتوی انجام شده بماند.

۲: بعد از هر بار شست و شو از یک لوسیون غیر معطر برای چرب کردن روی زخم استفاده کنید. این کار را حداکثر ۲ بار در طول روز انجام دهید.

۳: از قرار دادن محل انجام تاتو در معرض نور خورشید به مدت ۳ تا ۴ هفته خودداری کنید.

۴: تا ۴ هفته بعد ار انجام تاتو از رفتن به استخر جهت شنا کردن پرهیز کنید.

۵: از خاراندن جای تاتو جدا خودداری کنید.

خالکوبی پزشکی هشدار چیست؟

تاتو پزشکی هشدار نوعی تاتو می باشد که اطلاعاتی از وضعیت بیمار مانند نوع آلرژی یا حساسیت بیمار را مشخص خواهند کرد. همچنین استفاده از این روش مشخص خواهد کرد که فرد بیماری در بدن خود دارد یا خیر. در قدیم به جای این روش از دستبند های هشدار پزشکی استفاده می شد. هر چند در مورد گذاشتن این نوع تاتو ها اختلاف نظر وجود دارد اما روزبه روز بر محبوبیت آن ها افزوده می شود. این نوع تاتو را اغلب بر روی مچ دست انجام می دهند.

تتوهای پرتو درمانی

این نوع تاتوها توسط تکنسین رادیوگرافی انجام خواهد گرفت. پرتو درمانی خارجی یا بیرونی یا رادیو گرافی بیرونی نوعی از درمان سرطان است. در این روش پرتو ها با استفاده از یک دستگاه به سلول های سرطانی تابانده خواهند شد. و باعث از بین رفتن آن ها خواهند شد. در این عمل نقطه های ریزی بر روی پوست به وجود خواهند آمد که دائمی هستند. و به مرور زمان پاک نخواهند شد. به همین دلیل برای انجام تاتو از پرتو درمانی استفاده می شود.

خالکوبی بعد از برداشتن پستان

این نوع تاتو یکی از انواع تاتو پزشکی یا آرایشی است. هنگامی که به علت وجود سرطان همه سینه یا قسمتی از آن برداشته خواهد شد برای افراد از این نوع تاتو استفاده خواهند کرد. این روش جایگزینی ایده آل برای کاشت پستان است. در این مدل تاتو طرحی زیبا و استادانه به جای پستان برداشته شده کار خواهد شد.

خالکوبی نظامی یا tag meat

این پروسه برای افرادی که از بیماری آلزایمر رنج می برند مورد استفاده قرار می گیرد. اولین بار از این نوع تاتو برای حک کردن اطلاعات مهم نظامی بر روی بدن نظامیان آمریکایی صورت گرفت.

خالکوبی پزشکی برای ویتیلیگو یا پیسی

ویتیلیگو یا پیسی نوعی مشکل پوستی است که طی آن پوست رنگ دانه های خود را از دست داده و به صورت لکه های سفید نمایان می شود. برای پوشاندن قسمت های سفید شده پوست از روش تاتو پزشکی یا تزریق رنگدانه به پوست های آسیب دیده استفاده می شود.

مشورت با پزشک درباره نحوه اجرای تتو پزشکی

تصمیم درباره انجام تاتو پزشکی تصمیمی حساس و مشکل است. اگر فرد دارای بیماری خاصی هر چند کوچک در بدن خود است. باید حتما به پزشک مراجعه کند و او را از بیماری خود مطلع سازد. تا پزشک بتواند با توجه به حالات و وضعیت فرد رای نهایی برای انجام تاتو را صادر کند.

انتخاب یک مرکز یا سالن معتبر برای انجام تتو پزشکی

با جستجو و تحقیق یک مرکز و یا سالنی مناسب و معتبر برای انجام تاتوی خود انتخاب کنید. برای انتخاب یک مکان مناسب حتما باید به نکات زیر توجه شود.

۱: مرکز یا سالن انتخابی باید گواهی یا مجوزهای لازم این کار را داشته باشد. گواهی و مجوز هایی مانند گذراندن دوره مربوطه و همچنین گذراندن دوره بهداشت.

۲: مورد بررسی قرار دادن کیفیت تاتو هایی که در مرکز یا سالن انتخابی انجام گرفته است.

۳: سالن و یا مرکز انتخابی باید از لحاظ رعایت نظافت و بهداشت در بهترین و مناسب ترین وضعیت باشد.

بهترین نوع این تاتو ها در کلینیک تخصصی دکتر تاتو به روش میکروپیگمنتیشن و زیر نظر بهترین و برجسته ترین متخصصان انجام خواهند شد. برای مشاوره بیشتر با مشاوران این مرکز با شماره های درج شده تماس حاصل کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر به پیج اینستاگرام کلینیک دکتر تاتو دکتر تاتو بپیوندید.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

گریگ جیمز تتو

گریگ جیمز تتو آرتیست   گریگ جیمز یکی از تاتو آرتیست های معروف و محبوب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Buttonتماس با دکتر تاتو