تاتو بال فرشته سمبل چیست

تتو بال فرشته

تاتو بدن | تاتو صورت | دکتر تاتو : تاتو بال فرشته نشانه امید و آرزو است. جذابیت این تاتو به این خاطر است که نماد قدرتمندی و محبت خداوند نسبت به آدم ها و مواظبت از آن ها می باشد. همه افراد از هر ادیان و مذهبی به فرشته اعتقاد دارند و آن را قابل ستایش و ستودنی می دانند.

در نگاه کلی چون فرشتگان موجوداتی معنوی هستند و با محافظان و پیام آوران خدا در ارتباط هستند به انسان ها آرامش خاصی را می دهند به همین خاطر تاتو بال فرشته نشان دهنده ی پاکی نیت، عشق، دانایی، محافظ و قدرت است.

از طرفی هم خالکوبی روی پوست یا تاتو در زمان های قدیم برای جدا کردن قبیله ها از هم بود، یعنی هر قبیله ای یک نشانه ی مخصوص خود را داشت، بعد از زندگی قبیله فقط کسانی که بزرگ قبیله یا خاندان بودند از خالکوبی استفاده می کردند اما امروزه در بین دختران و پسران جوان استفاده آن به امری رایج و به عبارتی یک مد تبدیل شده است.

آیا خالکوبی بال فرشته فقط برای مردان است؟

امروزه تاتو در بین همه مردان و زنان رواج پیدا کرده است. ولی طرح خالکوبی یا همان تاتو بال فرشته نسبت به تمام طرح های دیگر در بین آنان از محبوبیت بیشتری برخوردار است. دلیل اصلی آن هم معنای بسیار خوب و غنی این طرح است. جالب است بدانید که مردان بیشتر این خالکوبی را روی کمر خود با اعتقاد به معنای برابری و مبارزه برای آزادی می زنند و نشان دهنده  این است که افراد در زندگی خود نقش نگهبان را دارند. مردان به نشانه ی قدرتمند بودن این طرح را روی بازوی خود خالکوبی می کنند.

دختران این طرح را پشت خود تاتو می کنند و آن را نماد امید و آرزو می دانند. قابل ذکر است که اگر این خالکوبی پشت دختران با یک روبان یا یک نام محاصره شده باشد و یا نام روی بال به صورت مستقیم قرار گرفته باشد نشان دهنده ی نوعی طلسم است که خبر از یک فرشته ی نگهبان می دهد.

بعضی اوقات هم این خالکوبی را روی پای خود انجام می دهند. البته این طرح که روی پای خود طراحی می کنند در کنار زیبایی و عشوه گری زنان می تواند نماد بی گناهی هم باشد.

تتو بال فرشته نماد چه خصوصیاتی است؟

برای تاتو بال فرشته می توان معانی زیادی را بیان کرد. زنان این تاتو را برای زیبایی جذابیت بیشتر ظاهر خود و یا به یاد عزیز خود روی بدن خالکوبی می کنند. در کل می توان گفت که معنی مشترکی که این تاتو برای همه ی زنان دارد نیاز آنها به آرامش است. اگرچه برای مردان هم معنی مذهبی دارد. بعضی ها هم آن را سمبل مردانگی، وفادار بودن و پاکی معنوی می دانند.

اساسی ترین معانی تتو بال

تاتو بال فرشته دارای معانی گوناگونی است که اساسی ترین آنها عبارتند از:

• بی گناهی
• قدرت و عظمت
• ارتفاع
• آزادی
• داشتن تمایل به پرواز
• سرعت
• نافرمانی از سرنوشت
• برتر دانستن خود نسبت به دیگران

این طرح خالکوبی در اوایل به معنی بی توجهی انسان از دنیای جسمی، فاصله گرفتن از پوچی های دنیوی و مشکلات کوچک بود. اما امروزه این خالکوبی ها دارای محبوبیت فراوانی هستند و معانی جدیدی را پیدا کرده اند.

دلایل محبوبیت استفاده از تتو بال فرشته

همان طور که در مطالب فوق نیز به آن اشاره شد طرح تاتو بال فرشته یکی از محبوبترین و رایجترین طرح ها در صنعت تاتو و خالکوبی روی بدن است که با جوهر خاکستری تیره یا سیاه اعمال می گردد. البته گاهی اوقات دختران از رنگ آبی برای این خالکوبی استفاده می کنند.

معانی اساسی خالکوبی بال

• نگهبانی و محافظت
• الهام بخش بودن
• بینش، بصیرت
• الهام بخش بودن
• معنویت

البته نکته قابل ذکر این است که در بعضی ادیان و مذهب ها اعتقادشان بر این است که کسانی که این طرح را خالکوبی می کنند برای نشان دادن توبه ی خود از گناهانی است که در گذشته انجام داده اند و الان دیگر نادم و پشیمان شده و راه معنویت را در پیش گرفته اند.

خالکوبی بال فرشته با قلب یکی از مهمترین خالکوبی هایی است که دارای ترکیب شخصیت پردازی است که نشان دهنده ی عشق حقیقی است. بال های فرشته می تواند سمبلی از پاکی و معصومیت کودکانه نیز باشد و همچنین نشانه ی بی گناهی است و نگاه کردن به این بال ها به فرد حس آرامش و امنیت و شکوه می دهد.

یکی از پرکاربردترین طرح های که در بین دختران و پسران جوان برای ست کردن دونفره آن را خالکوبی می کنند طرح بال فرشته است.

رعایت نکاتی قبل از انجام خالکوبی روی پوست

کسانی که اقدام به تاتو بال فرشته روی بدن خود می کنند باید به نکاتی توجه داشته باشند که این نکات عبارتند از:

۱-مهمترین چیزی که باید به آن توجه کنید محل انجام تاتو است. این کار باید پیش متخصصانی که مدرک تاتو بدن دارند انجام شود و محل آن کاملا بهداشتی و استریل باشد، البته امروزه بیشتر آرایشگاه ها مشغول انجام کارخالکوبی هستند و چون نسبت به متخصصان این کار را با هزینه ی کمتری انجام می دهند مشتری های زیادی را به خود جذب کرده اند.

۲-مطمئن شوید که از وسایل یکبار مصرف و سوزن های تمیز و استریل شده استفاده می کنند‌. چون سوزن ها منبع انتقال انواع ویروس ها و بیماری ها از جمله، ایدز و هیپاتیت b هستند.

۳-رنگ های که برای خالکوبی استفاده می کنند دارای ایمنی زیادی باشند و مطمئن شوید دستگاه های خالکوبی آنها مورد تایید وزارت بهداشت است. گاهی اوقات رنگ های که در بعضی از این محل ها برای خالکوبی استفاده می شود دارای استاندارد نیستند و مشکلات پوستی از جمله سرطان پوست را به دنبال دارند.

تتو روی خال های بدن

۴-این نکته را در نظر داشته باشید که خالکوبی روی خال های بدن می تواند برای شما مشکلات یا عوارض پوستی را به دنبال داشته باشد.

۵-اگر پوست آن ها بعد از خالکوبی دچار التهاب و خارش یا قرمز شدن محل تاتو شد باید آن را جدی بگیرند و فورا به پزشک متخصص مراجعه کنند.

۶-در هنگام بیرون رفتن و قرار گرفتن در معرض تابش آفتاب از کرم های ضد آفتاب برای محل خالکوبی استفاده کنید و هر دو ساعت آن را تمدید کنید.

۷-در صورت مشاهده کردن تغییر رنگ پوست در قسمت خالکوبی به متخصص مراجعه کنید چون ممکن است باعث مشکلات پوستی برای شما شده باشد.

۸-اگر پوست محل تاتو دارای خشکی می شود از کرم های آبرسان و لوسیون برای آن استفاده کنید.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

گریگ جیمز تتو

گریگ جیمز تتو آرتیست   گریگ جیمز یکی از تاتو آرتیست های معروف و محبوب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Buttonتماس با دکتر تاتو