سبک تتو ترش پلکا

سبک تتو ترش پلکا

سبک تتو ترش پلکا یکی از جدیدترین نوع تاتو در جهان است که ابتدا در آلمان ظهور پیدا کرد و در مدت زمانی کم در سراسر دنیا رواج یافت. نحوه اجرای این سبک مانند سبک های دیگر تاتو بدن می باشد. تفاوت بارزی که این نوع خالکوبی نسبت به بقیه خالکوبی ها دارد در معنا و پیامی است که طرح های زده شده به بیننده خواهند داد. طرح ها اغلب دارای پیام های خاصی هستند که بیننده را به فکر وا می دارند.

معرفی سبک تتو ترش پلکا

سبک ترش پلکا ایده و زائده مغز دو تاتو ارتیست آلمانی به نام های سیمون و فولکر است. آنان در سال ۱۹۹۸ این سبک را در آلمان به ثبت رساندند. زیبائی و جذابیت و همچنین المان های به کار رفته در آن سبب شد تا این نوع تاتو در کم ترین زمان ممکن به محبوبیت و شهرت زیادی برسد.

استقبال گسترده از این سبک سبب شد تا ابداع کنندگان آن در آغاز دهه ۲۰۰۰ و تقریبا ده سال بعد از معرفی این سبک، هر آن چه که در ذهن داشتند را در تاتو ها و طرح های خود پیاده کنند و به آن ها عینیت ببخشند. سیمون و فولکر نام این نوع تاتو را که خود مخترعش بودند ترش پلکا نامیدند. نامی درخور و برازنده که در شهرت این سبک تاثیر بسزایی داشته است.

طرح های به کار رفته در خالکوبی ترش پلکا

در خالکوبی ترش پلکا طرح های انتخابی منحصر به فرد و خاص می باشند. انرژی های منفی و مخرب که باعث از بین رفتن طبیعت و آلوده شدن آن می شوند و یا تصویر افرادی که در جنگ های ناخواسته، که دولت ها و رهبران جهان مسبب آن بوده اند آسیب های جدی دیده اند و یا جنگجویان شجاعی که در جنگ ها برای دفاع از سرزمین خود جنگیده اند از جمله طرح های مهم این سبک هستند.

اغلب کاراکترها و شخصیت های به کار رفته در این نوع تاتو ترکیبی از رئالیسم و ناتو رئالیسم هستند. تصویر کودکانی که ماسک های شیمیایی به صورت دارند و علامت مشخص خطر مرگ بر روی ماسک آنان حک شده است نمونه بارز این تلفیق میباشد. مدل های اصلی این سبک بسیار بزرگ و گسترده می باشند به طوری که قسمتی از بدن زیر تاتو پوشش داده میشود.

برای مثال اگر شخصی بخواهد یک طرح را بر روی ساعد و یا ساق پا و یا بازوی خود تاتو کند باید تمام بخش های مربوط به این نقاط توسط طرح پوشش داده شود.

در زمان اجرای این سبک از تاتو می توان سبک های انتزاعی و ژئومتریک را با آن تلفیق کرد. زیرا درهم آمیختگی این سبک ها باعث پیچیدگی و زیبایی در طرح نهایی خواهد شد.

مهم ترین خصوصیت تتو ترش پلکا

مهمترین و بارزترین خصوصیت ترش پلکا خلاقیت فوق العاده، اعتراض، عظمت و شکوه و همچنین معنا و شکایتی است که در این سبک موج می زند. نامی که برای این نوع تاتو در نظر گرفته شده است توسط مخترعان آن انتخاب شده است. آنان به درستی این نام را برگزیده اند زیرا با توجه به ماهیت و مفهومی که در پس طرح های آن نهفته است این نام زیباترین و مناسب ترین نام برای این سبک است.

واژه ترش در اصل از یک نوع موسیقی در سبک متال است که در آن خشم و اعتراض نهفته است و پلکا هم نام یک رقص در لهستان و همچنین موسیقی محلی در آلمان است. آمیختن این دو نام و شنیدن آن باعث به وجود آمدن معانی مختلف و عمیقی در ذهن شنونده خواهد بود.

تکنیک به کار رفته در خالکوبی ترش پلکا

تکنیک و المان هایی که در ترش پلکا مورد استفاده قرار می گیرند اغلب در لایه های زیرین این سبک به کار برده خواهند شد. این المان ها را می توان به شکل نوشته ها و شعارهای اعتراضی و یا فونت های مختلف و یا طرح های متنوع گرافیکی اجرا کرد. در اجرا و رنگ آمیزی طرح های زده شده با این سبک از دو رنگ قرمز و سیاه استفاده خواهد شد.

ترکیب این دو رنگ علاوه بر زیبایی خیره کننده یادآور خون های به ناحق ریخته شده و همچنین سیاهی ظلم و پلیدی و بدی های موجود در دنیای امروزی است. زیبایی و پر معنا بودن و همچنین مفهوم بالایی که خالقان این سبک در نمونه کارهای خود به کار برده اند سبب شده است تا آثار آن ها به عنوان شناسنامه و تاریخچه این سبک معرفی شود.

ترویج سبک خالکوبی ترش پلکا

ترویج سبک ترش پلکا بیشتر از هر سبکی دیگر در کم ترین زمان انجام گرفته است. فولکر و سیمون دو موزیسین و نقاش و گرافیست بودند که این طرح را ارائه دادند. آن ها در ابتدا هیچ ایده ای برای معرفی و تبلیغ سبک اختراعی شان نداشتند. در حقیقت آن ها کار خاصی برای شناساندن و ترویج سبک خود انجام نداده اند.

خصوصیات بارز این سبک باعث شد تا در همان سال های اولیه به عنوان یک سبک محبوب در کل دنیا شناخته شود. آن ها همراه با حرفه و پیشه اصلی خود که کار در زمینه موسیقی و گرافیک بود به اجرای این سبک بر روی بدن افراد مشغول شدند و بعد از مدتی افراد زیادی متقاضی یادگیری این مدل تاتو شدند به همین جهت آنان به آموزش آن پرداختند و در همان سال های اولیه، اجرای این سبک در شرق آسیا و اروپا و آمریکا رواج زیادی پیدا کرد.

با توجه به نوین بودن و همچنین خصوصیات جالبی که این سبک دارد. افراد زیادی به خصوص جوانان تمایل به اجرای آن بر روی بدن خود دارند. در سال های گذشته استفاده از این مدل تاتو در کشور ما رشد چشمگیری داشته است. از این رو مرکز تخصصی دکتر تاتو، تاتوآرتیست هایی حرفه ای را برای انجام این سبک به خدمت گرفته است.

این افراد دوره ی حرفه ای آموزش این مدل خالکوبی را در خارج از کشور و زیر نظر تاتو کارهای باتجربه فرا گرفته اند و با حضور در این مرکز آماده ارائه خدمات به هموطنان می باشند. افراد می توانند برای مشاهده نمونه کارهای دکتر تاتو به وب سایت رسمی این مرکز مراجعه نمایند.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

گریگ جیمز تتو

گریگ جیمز تتو آرتیست   گریگ جیمز یکی از تاتو آرتیست های معروف و محبوب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Buttonتماس با دکتر تاتو