چگونگی انجام تتو در آمریکا

انجام تتو در آمریکا

خدمات تاتو بدن | آموزش تاتو بدن | دکتر تاتو : انجام تتو در آمریکا به شیوه ای است که خالکوبی در بین خانم ها و آقایان رواج خیلی زیادی دارد و از محبوبیت خاصی برخوردار است و در این کشور ممنوعیتی در زمینه خالکوبی وجود ندارد. باید گفت این شیوه از خالکوبی یکی از شغل های پردرآمد می باشد و از رونق زیادی برخوردار است.

یکی از معروفترین و معتبرترین مراکز تاتو در این کشور در نزدیکی لس آنجلس قرار دارد و فاصله زیادی با محله ثروتمندان ندارد. این محدوده  برای تاتو خیلی معروف است و تقریبا بیست مغازه در آنجا وجود دارد که همه دارای مجوز تاتو و خالکوبی هستند و بهترین خدمات را به مشتریان خود می دهند.

انتخاب طرح تتو در آمریکا

انتخاب طرح تاتو در آمریکا برای مشتریان خیلی راحت می باشد، چون وقتی که مشتری به مرکز تاتو مراجعه می کند و درخواست تتو می کند، تاتو آرتیست در مورد طرح ها برای او توضیح می دهد و از او سوال می کند که خود طرح دارد یا نه. جالب اینجا است دیوار این دسته از مراکز دارای انواع مختلف طرح ها می باشد و در نگاه اول بیننده احساس می کند که با کاغذ دیواری روبرو شده است. به همین دلیل با وجود این همه طرح انتخاب کار خیلی ساده ای می باشد.

اگر مشتری هیچ کدام از طرح های روی دیوار را نپسندد، تاتو کار به او کمک می کند تا چیزی را که خود دوست دارد پیدا کند. در این کشور تنها قانون سفت و سختی که برای خالکوبی وجود دارد ارائه کارت شناسایی می باشد، چون در آمریکا تاتو برای افراد زیر 18 سال غیرقانونی است و مراکز باید از سن بیمار اطمینان کامل داشته باشند.

طرح سنتی تتو در این کشور

در میان سبک ها و طرح های متنوع خالکوبی و تاتو در این کشور، شناخته ترین و معروف ترین آن ها تاتو آمریکایی سنتی می باشد که به واقع یک سبک مورد پسند و محبوب غربی هاست. این سبک خالکوبی را سیلر جری در سال 1930 وارد دنیای تاتو کرد. این شخص خود در اصل ژاپنی بود ولی با دیدگاه آمریکایی این سبک سنتی را متولد کرد.

در سبک سنتی از طرح های دوبعدی استفاده می شود که دارای خط های ضخیم و رنگ های جیغ و جلف و اصلی استفاده می شود. این خالکوبی سنتی قوانین خاص خود را دارد. طرح های رایج این سبک عبارتند از: قلب، نمادهای دریایی، عقاب دزد، جمجمه، گل رز و خرگوش.

رنگ استفاده شده تتو

رنگ استفاده شده تاتو در آمریکا به نوع تاتو و تاتو آرتیست بستگی دارد اما معمولا از رنگ تاتو خاص استفاده می کنند.
تاتوکارهای حرفه ای برای خالکوبی از رنگ تاتو آمریکایی استفاده می کنند چون معتقدند که این رنگ ها دارای دوام و ماندگاری بالا، کیفیت خیلی زیاد و بدون ریزش و تغییر تناژ هستند.

رنگ تاتو آمریکایی دارای 73 رنگ متنوع است و دارای ویژگی های زیر هستند:

۱-از مواد ارگانیک ساخته شده اند
۲-دارای گواهینامه FDA از آمریکا می باشد
۳-مناسب انواع پوست می باشد
۴-در دو زمینه میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ کاربرد دارد

این رنگ ها فاقد مواد شیمیایی سرطان زا از قبیل سرب و آرسنیک هستند و برای تاتو و میکروپیگمنتیشن مجاز هستند. البته طبق تحقیقات انجام شده در دانشگاه متودیست آمریکا، رنگ ها و جوهرهایی که تاتوکارها برای خالکوبی از آن استفاده می کنند باعث می شود که بدن به طور طبیعی تعریق نکند و باعث بالا رفتن دمای بدن و گرم شدن زیاد بدن می شود.

بر اساس این تحقیقات تاتو باعث به وجود آمدن مشکلاتی در تنظیم دمای بدن و تب می شود. نتایج تحقیقات قبلی این دانشگاه نشان می دهد افرادی که روی بدن خود خالکوبی دارند پوست آن ها غلظت سدیم بیشتری در عرق دارد که این فرایند اشاره به کم بودن عملکرد غده تعریق دارد. بر اساس نتایج این تیم تحقیقاتی هر خالکوبی به چیزی حدود سه هزار سوراخ بر روی پوست احتیاج دارد که این امر باعث آسیب دیدن غدد تعریق می شود.

انجام تتو آرایشی در آمریکا (ایالت جورجیا)

برای کسانی که در آمریکا زندگی می کنند (ایالت جورجیا) اگر بخواهند تاتو خط چشم بکشند، این کار شدنی نیست، چون در این ایالت تاتو و خالکوبی در قسمت چشم ممنوع است و در کل تاتوی آرایشی و میکروبلیدینگ در این ایالت ممنوع می باشد و تاتو کارها اجازه این کار را ندارند.

ماجرای اجباری بودن تتو در این کشور

در سال 1950 کمیته دفاع مدنی پزشکی شیکاگو تاتو در آمریکا برای تشخیص گروه خونی مانند واکسیناسیون اجباری شد.

در زمان کشمکش کره ای ها در پنجاه قرن گذشته، به خاطر انتقال بخش زیادی از ذخیره خون به خارج و احتمال از بین رفتن بانک خون بیمارستان ها به خاطر مورد هدف قرار گرفتن و یا خسارت های رادیواکتیو، در آمریکا کمپین بزرگی به راه افتاد که کار آنها مشخص کردن گروه خونی شهروندان بود، آن ها گروه خونی افراد را تشخیص و روی بدن آن ها خالکوبی می کردند و به این ترتیب بانک خون سیار اجرا شد تا انتقال خون به سریع ترین شکل ممکن انجام شود.

البته این حرکت با انتقادات زیادی روبرو شد، زیرا شهروندان این کشور دیگر به یک اهدا کننده خون تبدیل شده بودند که از خیابان ها آنها را برای نجات زندگی دیگران بیرون می کشیدند، این شیوه Tat-Type نام گرفت.

محل تاتو خیلی مهم بود و چون احتمال زیادی وجود داشت که در اثر انفجارها دست ها و پاها از بین برود خالکوبی را روی سینه، روی باسن و یا زیر بغل مانند Javan-SS انجام می دادند. این فرایند در ایندیانا، مورد حمایت پزشکان قرار گرفت و در این ایالت Tat-Type به طور رسمی اعلام شد.

این روش اجباری زیاد دوام نیاورد و در سال 1953 با تمام شدن درگیری کره و کاهش تقاضای انتقال خون، این فرایند اجباری نیز پایان یافت و دیگر کسی مجبور به پیوستن به بانک خون سیار و انجام تاتو روی بدن خود نبود.

در کل 60 درصد افراد از انجام تاتو روی بدن خود و پیوستن به بانک خون سیار خودداری کردند.

قیمت تتو در آمریکا

قیمت انجام تاتو در آمریکا بسیار بالاست. در این کشور قیمت خالکوبی از صد دلار شروع می شود و ممکن است بعضی از طرح ها برای مشتری چند هزار دلار هزینه داشته باشد.

در این کشور یک خالکوبی چهار کلمه ای و یا یک طرح ریز تقریبا 100 دلار برای مشتری هزینه دارد و هر چه این طرح ها بزرگتر شود قیمت آن ها هم افزایش می یابد.

خدمات و آموزش حرفه ای تمام سبک های تاتو در بهترین کلینیک تاتو تهران – با دکتر تاتو به جمع حرفه ای ها بپیوندید.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

گریگ جیمز تتو

گریگ جیمز تتو آرتیست   گریگ جیمز یکی از تاتو آرتیست های معروف و محبوب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Buttonتماس با دکتر تاتو